اخبار كلی
مراسم سوگند "عمران خان " نخست وزیر جدید پاکستان 27 مرداد در این کشور برگزار می شود. حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری "عمران خان" در انتخابات پارلمانی سوم مرداد با کسب 115 کرسی از مجموع 270 کرسی مجلس ملی، برنده اصلی این انتخابات شد.
درست یک روز پس از آنکه رئیس‌جمهور در موضعی تاسف‌بار و با ادبیاتی عاطفی و حاکی از دلشکستگی از خرابی پل مذاکرات‌! از آمریکا گله کرده بود، پاسخ گستاخانه‌ای از طرف مقابل دریافت کرد، «تشکیل گروه اقدام علیه ایران»!
وزارت خارجه امریکا یک کارگروه ویژه اقدام علیه ایران راه انداخت کارگروهی که برایان هوک، دیپلمات امریکایی رئیس آن خواهد بود
تشدید رویارویی واشنگتن - آنکارا
رئیس‌جمهور امریکا در تهدیدی دیگر علیه آنکارا پیرامون بازداشت کشیش متهم به جاسوسی در پیامی توئیتری این کشیش را گروگان خواند و هشدار داد که اگر ترکیه او را آزاد نکند، این کشور را خفه خواهد کرد!
اولین بار نیست که رسانه‌های امریکایی گزارشی درباره سوریه منتشر می‌کنند که با واقعیت‌های روی زمین فاصله دارد.
چرا اسرائیل توافق آتش‌بس با حماس را پذیرفت؟
منابع فلسطینی مفاد توافق آتش‌بس میان حماس و رژیم صهیونیستی را منتشر کردند که اگر مورد پذیرش قرار گرفته باشد، به معنای عقب‌نشینی معنادار البته مقطعی از سوی صهیونیست‌هاست که با وجود سال‌ها محاصره غزه هر بار که موج جدیدی از مقاومت در غزه شکل گرفته است
سید رحیم نعمتی
مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا، روز پنج شنبه و در نشست خبری پرده از طرح جدیدش علیه ایران برداشت. این طرح در مورد ایجاد بخش تازه‌ای در وزارتخانه تحت سرپرستی او به نام گروه اقدام ایران است که او در این نشست برایان هوک را به عنوان رئیس این بخش معرفی کرد.
به نوشته رسانه‌های آلمان تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کاهش تولیدات نفتی ونزوئلا باعث کاهش عرضه نفت در سراسر جهان شده و در افزایش بهای بنزین تاثیر گذشته است.
گفت‌وگو با دکتر میثم آرائی، مدیر مؤسسه بین‌المللی مطالعات دریای خزر
درست است که در کنوانسیون خرز نقاط مشخص نشده، اما خط مبدأ و فرمولش مشخص شده و این دست حقوقدان‌ها و سیاسیون را خواهد بست و از این به بعد وظیفه جغرافیدان‌ها خواهد بود که بر اساس تراز منفی ۲۸ متر این کار را انجام دهند، این منفی ۲۸ متری که برای خط مرز‌ها آمده است شرایط را شدیداً به ضرر ایران خواهد کرد. عدد مورد نظر ایران منفی ۲۶ متر از سطح دریای آزاد بود. این قضیه باعث شد سهم بیشتری از آب‌ها به دیگر طرف‌ها برسد
مدیر سابق دفتر ارتباطات عمومی کاخ سفید فایل صوتی رامنتشر کردمبنی براینکه عروس رئیس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از افشاگری‌هایش به وی پیشنهاد پرداخت مبلغی معادل حقوق دوران حضور او درکاخ سفید را داده است.
گفت‌وگوی با ابراهیم متقی درباره سیاست دولت ترامپ علیه ایران:
در این گفت‌وگو، دکتر ابراهیم متقی به تاثیرات دور جدید تحریم‌ها علیه ایران و تحلیل و بررسی مدل سیاستی جدید رئیس‌جمهور آمریکا برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران ‌می‌پردازد.
صدها روزنامه آمریکایی با اعلام فراخوان برای انتشار سرمقاله‌هایی علیه برخورد «دونالد ترامپ» با آزادی رسانه، پایان این رویکرد را خواستار شدند.
معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو در حال تدارک اقدامات تلافی‌جویانه علیه آمریکا به دلیل تحریم‌های اخیر مرتبط با کره‌شمالی است.
افزایش تعرفه دو برابری واردات محصولات آمریکایی توسط ترکیه
وزیر تجارت ترکیه اعلام کرد: تعرفه واردات ۲۲ محصول آمریکایی را به دو برابر افزایش داده‌ایم. از شرکت‌های ترک در مقابل اقدامات نا به حق آمریکا علیه آن‌ها حمایت خواهیم کرد و اگر لازم باشد پاسخ لازم به این کشور را خواهیم داد.