جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
فرمانده هوافضای سپاه می‌گوید سال گذشته درباره بارورسازی ابر‌ها اعلام کردیم آمادگی کمک به سازمان‌های مربوطه را داریم و در همین ارتباط یکی از دانشگاه‌های کشور اعلام کرد که توانایی تولید ماده اصلی این فناوری را دارد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جای تأسف دارد و زیبنده کشور ما نیست که فرساینده نخست خاک و هدردهنده نخست آب در دنیا باشیم.
در شهر تهران روزانه ۴ هزار و ۳۰۰ تن نخاله ساختمانی تولید می‌شود که تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد این زباله‌ها بازیافت و بیش از ۸۰ درصد آن دپو می‌شود
در حالی که نخاله‌های ساختمانی در کشور‌های پیشرفته و صنعتی در چرخه مجدد جهت تولید ساختمان قرار می‌گیرد، در ایران هنوز رهاسازی در طبیعت و آسیب به محیط زیست بهترین و ساده‌ترین کار است و فقط بخش بسیار کمی از نخاله‌های ساختمانی در چرخه بازیافت قرار می‌گیرد و همین امر لزوم ایجاد تغییرات اساسی در مدیریت تخریب ساختمان را دو چندان کرده است
۵۰ درصد ناوگان شهر‌ها فرسوده است
در کل کشور سالانه فقط 330 هزار دستگاه خودروی تاکسی باید نوسازی شود و این برای خودروسازی که سالانه 2 میلیون خودرو تولید می‌کند عددی نیست، اما نوسازی ناوگان تاکسیرانی برای خودروساز اولویت ندارد
توسعه پایتخت با عبور از توسعه محلات شکل می‌گیرد
پس از تبلیغ داروی مرگ
در پی مداخله مهناز افشار در امر پزشکی و معرفی و تبلیغ یک آمپول خطرناک برای معتادین در فضای مجازی، دادستانی تهران به منظور ادای پاره‌ای از توضیحات وی را احضار کرده است.
پس از پنج سال هجمه به بورسیه‌شدگان که البته به گفته رهبر معظم انقلاب جزو غلط‌ترین اقدامات دولت یازدهم بود؛ دیوان محاسبات در حکم نهایی‌اش از وزارت علوم سابق رفع اتهام کرد. اما با وجود این، مسببان اصلی این ماجرا به جای اعاده حیثیت از بورسیه‌شدگان، دست به فرافکنی زده‌اند.
سخنگوی دستگاه قضایی خبر داد
اعلام اسامی تعدادی از محکومان اقتصادی به همراه جزئیات، محکومیت رئیس هیئت‌مدیره ثامن‌الحجج به ۱۵سال حبس، معرفی هزار و ۴۹۰ وکیل ماده ۴۸ برای دادگاه‌های ویژه، احضار برخی مسئولان، آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن، احضار رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله مهم‌ترین محور‌های یکصد و سی و چهارمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا با خبرنگاران بود.
طراح سامانه و استارتاپ ملکانا از این پلت فورم به عنوان پدیده ای یاد کرد که موجب حذف واسطه گری و دلالی جریانها و افراد سودجو در حوزه املاک می شود.
سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه دولت به صورت غیررسمی و بدون مصوبه مجلس معاهده پاریس را امضا و اجرا کرده است، گفت: سازمان محیط زیست باید در این خصوص به مجلس توضیح دهد.