دانش‌و‌دانشگاه - صفحه دانشگاه
صفحه دانشگاه
۱۶ آذر به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.
تبلت‌ها و دیگر دستگاه‌های محاسباتی سیار، بخشی از زندگی روزمره هستند، اما استفاده از آن‌ها برای افراد مبتلا به فلج مشکل است.
ارز دانشجویی طبق روال پرداخت می‌شود
تاکنون 450 دانشگاه به زلزله‌زده‌های کرمانشاه خدمت‌رسانی کرده‌اند
تنها از اول امسال تاکنون حدود ۱۵۰ گروه دانشجویی به اردو‌های جهادی اعزام شده‌اند. حدود ۱۰۰ گروه یعنی دو سوم از آن‌ها فعالیت‌های جهادی خود را به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص داده‌اند.
کشور‌های خارجی از مقالات ما در ISI استفاده می‌کنند؛ خودمان بی‌بهره‌ایم!
محققان کشورمان از سال ۲۰۱۳ تاکنون، جهشی اساسی در تولید مقالات با کیفیت بالای جهانی داشته‌اند. بسیاری از این مقالات هم دارای ارجاعات بالایی هستند، اما برخی نهاد‌های اجرایی کشور، نیم‌نگاهی هم به آن‌ها نمی‌کنند.
پژوهشگران موفق شدند با کمک مهندسی زیستی، جایگزینی برای دیسک بین‌مهره‌ای آسیب دیده ابداع کنند. از بین رفتن دیسک بین‌مهره‌ای می‌تواند ناشی از بالا رفتن سن، تصادف یا مواردی از این دست باشد و به کمردرد شدید منجر شود.
در حالی‌که پرندگان به طور طبیعی قادر به درک میدان مغناطیسی زمین هستند و از آن برای جهت‌یابی استفاده می‌کنند، انسان‌ها تاکنون موفق به همانندسازی این ویژگی نشده‌اند.
محققان به تازگی از نتایج پروژه خود برای طراحی یک سیستم روبوتیک الهام گرفته از موجودات جهنده دریایی، برای نشان دادن برخی اصول دینامیک سیالات مؤثر در جهش حیوانات آبی پرده برداشتند.