اقتصاد - اخبار کلی
اخبار کلی
باوجود کاهشی شدن نرخ ارز قیمت بسیاری از کالاها همچنان بالاست و متناسب با کاهش نرخ ارز پایین نیافته است که به اعتقاد یک کارشناس اقتصادی، علت این مساله وجود انتظارات تورمی در اقتصاد است.
برخی خودروسازان برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از توقف تولید که به‌واسطه نداشتن استانداردهای لازم از سوی سازمان ملی استاندارد اعمال می‌شود اقدام به تولید خودرو با مدل‌های دیگر در خط تولید متوقف‌شده می‌کنند.
بر اساس مصوبه مهم شورایعالی هماهنگی اقتصادی که توسط گمرک ایران ابلاغ شد، هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند با رعایت مقرراتی که بانک مرکزی اعلام کرده است به هر میزان اسکناس ارز وارد کشور کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه به رئیس کل بانک مرکزی از تغییر در نوع ارز اختصاصی برای واردات چند کالا خبر داد.
نائب‌رئیس و سخنگوی اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت: مبادلات بانکی و پولی ایران و چین امروز از سر گرفته می‌شود.
مهران ابراهیمیان
طبق اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت تعداد ۷۲۱ هزار و ۶۳۳ نفر از افغان‌ها ایران را ترک کردند.
در چهارمین همایش مبارزه با فساد مطرح شد
برآیند نظرات بخش خصوصی در چهارمین همایش سالانه مقابله با فساد در محل اتاق بازرگانی این بود که برخی با بخشنامه‌های متعدد بانک مرکزی کاسبی راه انداخته و فرصت‌طلبان از ۴۰ بخشنامه بانک مرکزی سوءاستفاده کرده‌اند و بخشنامه‌های متناقض زمینه فساد را فراهم آورده‌است و اگر دولت شتابزده عمل نمی‌کرد، شاید اتفاقاتی که به سوء‌استفاده ۱۸‌میلیارد دلاری موسوم شده‌است، رخ نمی‌داد.
محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی آغاز شد
بانک مرکزی از روز شنبه محدودیت جدید تراکنش‌های بانکی را برای هر شماره ملی آغاز کرد. طبق این سیاست جدید که به منظور مبارزه با پولشویی اجرا شده، هر شماره ملی می‌تواند در طول یک روز (۲۴‌ساعت) نهایت تا ۱۰۰ میلیون تومان تراکنش بانکی داشته باشد.
به دنبال فشارهزینه‌ای صندوق‌های بازنشستگی به بودجه عمومی کشور که تا دو برابر بودجه عمرانی کشور جهش کرده‌است، روز گذشته مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی تغییر کرد
کاهش ۱/۲ میلیون بشکه‌ای تولید جهانی نفت و سر‌درد رئیس‌جمهور امریکا
موضوع فریز نفتی در سال 2016 که با حمایت این دو کشور تبدیل به یک تصمیم مهم شد، قیمت نفت را از سطح 25 دلار به بیش از 60 دلار افزایش داد. این همکاری‌ها تا به امروز وجود داشت و وزرای نفت دو کشور طی سه سال اخیر بیش از 10 بار با یکدیگر دیدار داشتند