كاهش عرضه و افزايش ۵۰درصدي قيمت ظروف بسته‌بندي
انتخابات اتاق اصناف تهران به عنوان مهم‌ترين اتاق كشور پايان يافت كه دو گروه توزيعي و توليدي به نسبت دو به سه و به نفع توزيعي‌ها كرسي‌هاي هيئت‌رئيسه را تصاحب كردند.
نگاهي به شرايط آينده اقتصادي ايران
با فروكش‌كردن تب تهديدات ايالات‌متحده در پي خروج از برجام، حالا با ورود بانك مركزي اروپا و شش بانک آلمانی به كارزار اقتصادي ميان ايران و امريكا، به نظر مي‌رسد كه كفه ترازوي اين كارزار به نفع ايران سنگيني كرده است.
فصل تغيير
افرادي چون رئيس‌جمهور و معاون اولش تاكنون بارها از مديراني كه انگيزه‌ای براي كار و تلاش ندارند، گلايه كرده‌اند و حتي در مقاطعي از اين افراد به‌طور تلويحي درخواست كرده‌اند كه...
انتقاد ربیعی از اشتغالزایی با پول‎پاشی
وزیر تعاون: به جای ایجاد اشتغال پایدار باید چرخه تولید و فروش را کامل کرده و براساس پایش و آمایش استانی و منطقه‌ای اقدام به ایجاد واحد‌های تولیدی کنیم.
تب میلیونی بازار مسکن!
این روز‌ها وضعیت بازار مسکن نسبت به دو ماه گذشته بسیار متلاطم و پر نوسان بوده، به‌طوری‌که نگرانی خریداران مسکن در این بازه زمانی دو چندان شده است. با رشد ۱۸۰ درصدی وام مسکن در حوزه ساخت‌و‌ساز و رشد ۲۸ درصدی تسهیلات خرید مسکن؛ موجب شده قیمت ساختمان و ملک بین ۴۰ تا ۵۰ درصد گران شود.
افزایش 3 برابر کسری بودجه آمریکا در 10 سال آینده
یک بانک‌ بزرگ آمریکا هشدار داد
یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکایی هشدار داد: رشد فزاینده بدهی عمومی آمریکا امنیت اقتصادی این کشور را در آینده تهدید می‌کند.
سوییفت مهم‌ترین بعد مراودات تجاری است
بیژن صفوی *
با توجه به رایزنی‌هایی که با اروپا شده به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی همچنان به برجام پایبند هستند و تاکید دارند این توافق حفظ شود. البته پایبندی آنها به برجام به برآیند دو موضوع بستگی دارد. اول انتظاراتی که از ایران دارند و دوم ارتباطی که اروپاییان با اقتصاد آمریکا دارند.
آینده مبهم سوییفت
احتمال حفظ سوییفت توسط اروپا ضعیف است، مبادله بانکی از طریق صرافی‌ها، حواله‌جات و انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه می‌توانند راه‌حل‌هایی برای حل ماجرا باشند راه‌هایی که البته هزینه کار را افزایش می‌دهند.
کارت زرد مجلس با طعم گرانی
پاسخ‌های وزیر کشاورزی درباره مشکلات، نمایندگان مردم را قانع نکرد
اوضاع نابسامان حوزه کشاورزی در کشور قابل دفاع نیست، یعنی با وضعیت امروز بیشتر اینگونه برداشت می‌شود ما بیشتر علاقه‌مند به واردات هستیم، البته ما یک کشاورزی نیستیم که بگوییم در همه محصولات باید خودکفا باشیم اما حمایت از محصولات باغی در کشور ما متأسفانه بلاتکلیف هستند.
تب میلیونی بازار مسکن!
دوای درد گرانی خانه ها دست کیست؟
این روزها وضعیت بازار مسکن نسبت به دو ماه گذشته بسیار متلاطم و پر نوسان بوده است به طوری که نگرانی خریداران مسکن در این بازه زمانی دو چندان شده است .
این افزایش مصداق خروج از صلاحیت محسوب شده و ضمناً مغایر صریح ماده‌۶۰ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب ۱۳۹۳ نیز محسوب می‌شود..
احتمال حفظ سوییفت توسط اروپا ضعیف است، مبادله بانکی از طریق صرافی‌ها، حواله‌جات و انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه می‌توانند راه‌حل‌هایی برای حل ماجرا باشند راه‌هایی که البته هزینه کار را افزایش می‌دهند.
مدرس موسسه عالی بانکداری:
سوییفت آنچنان که در سایت آن درج شده در سال 1973 با اتصال 239 بانک از 15 کشور برای حل مشکل برقراری ارتباط بانکی به‌وجود آمد.
مساله تبادلات بانکی و به‌طور مشخص تداوم شبکه بانکی سوییفت پس از خروج ترامپ از برجام به رفتار اتحادیه اروپا بستگی دارد.