سیاست - اخبار کلی
اخبار کلی
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قیمت بنزین بنا به افزایش داشته باشد احتمالاً به سمت بنزین چند نرخی خواهیم رفت و حدس بنده این‌است احتمالاً مردم نیز با افزایش قیمت بنزین موافق هستند.
روحانی:
رئیس‌جمهور با بیان اینکه من تفکیک وزارتخانه‌ها را ضرورت می‌دانستم و می‌دانم، گفت: نمایندگان به هردلیلی در این زمینه با ما همراهی نکردند درحالی که تفکیک وزارتخانه‌ها به نفع کشور بود.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: پایان‌دادن به خونریزی میان مسلمانان امری واجب و وظیفه‌ای اسلامی ــ انسانی است.
سردار غیب‌پرور:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه کشور ما به لحاظ اقتصادی دوران سختی را می‌گذراند، اما این دوران هم سپری خواهد شد، گفت: یقین بدانید که حربه آمریکایی‌ها برای انزوای جمهوری اسلامی ایران همچون گدشته ناکام خواهد ماند.
چرا امام راحل ما در اوج اقتدار بلوک کمونیستی شوروی سابق خطاب به گورباچف می‌فرمود «از اين پس كمونيسم را بايد در موزه‌هاي تاريخ سياسي جهان جستجو كرد» یا «این قرن، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران است» و... کدامیک از پیش‌بینی‌های خمینی‌کبیر تحقق نیافته است؟ و کدامیک را از پیش خود گفته است؟!
تأثیر دیپلماسی انفعالی بر سفره مردم
ابراز ضعف در برابر دشمن و تأکید بر آنکه فشار‌ها و تحریم‌ها نتیجه داده و ما را ضعیف کرده، نتیجه‌ای جز حس پیروزی به دشمن و مصمم کردن غرب برای ادامه راه تحریم ندارد.
نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: شأن ایران و ملت ما وضعیت کنونی نیست و نباید غره و دچار روزمرگی شویم.
گزارشی از پرسش و پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای با دانشجویان
یکى از بهترین ساعات، آن ساعتى است که با دانشگاهیان مخصوصاً با دانشجویان روبه‌رو باشم و با آن‌ها سخن بگویم و از آن‌ها بشنوم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛ ۱۳۶۸/۰۱/۱۶
رسول سنائی‌راد
دولت یا قوه مجریه در نظام جمهوری اسلامی ایران، در زمره بخش‌های انتخابی به حساب می‌آید که رئیس آن به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود و اعضای کابینه با پیشنهاد رئیس‌جمهور به مجلس معرفی می‌شوند و از نمایندگان منتخب مردم رأی اعتماد می‌گیرند.
چگونه دخالت‌های خارجی در تجمعات ایران حق مردم و حق دولت را سلب می‌کند؟
اخبار اعتراض و آشوب و خشونت در فرانسه این روز‌ها در ایران و خصوصاً در شبکه‌های اجتماعی و توسط کاربران فضای مجازی به دقت دنبال می‌شود.