فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
پس از گذشت 6‌سال از تصویب، دولت قدمی برای اجرای آن برنمی‌دارد
مروز 19‌آذرماه، سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی؟ ره؟ درسال 1363 است
محمدباقر معلم مدیر دفتر موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما مطرح کرد
مدیر مرکز موسیقی و سرود صدا و سیما می‌گوید: برای ۴۰ سالگی انقلاب دو اثر موسیقایی تولید شده است.
دبیر شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان:
دبیر شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان با اشاره به پایین آمدن سن شرکت کنندگان در این جشنواره، هدف از برگزاری شعر و داستان جوان را کشف استعداد‌های نو عنوان کرد.
در نشست خبری دوازدهمین جشن نویسندگان و منتقدان سینما
دبیر جشن منتقدان سینمایی در رابطه با تأمین مالی جشنواره گفت: این موضوع نیز باید مانند رأی‌دادن‌هایمان پاک و تمیز باشد و ما سعی کردیم این اتفاق رخ دهد و پاک و تمیز جلو برویم.
حمید حسام:
نویسنده دفاع مقدس درباره ظرفیت ادبیات و خاطرات دفاع مقدس برای جهانی‌شدن گفت: بدون جانبداری و تعصب بپذیریم که ادبیات دفاع مقدس ظرفیت جهانی شدن دارد.
گفت‌وگوی «جوان» با کارگردان «پدر طالقانی» بعد از رونمایی در سینما حقیقت
در اولین روز برگزاری دوازدهمین جشنواره فیلم مستند «سینما حقیقت» مستندی با نام «پدر طالقانی» به نمایش درآمد.
دبیر چهارمین جشنواره سرود‌های حماسی و آوا‌های انقلابی می‌گوید: متأسفانه در فراز و فرودی که در این سال‌ها در حوزه موسیقی ایرانی رخ داده، غفلت در تولید سرود بیشتر از سایر حوزه‌ها بوده است، از این رو قصد داریم به قدر وسع و بضاعت خود جریان تولید سرود را دوباره احیا کنیم و با این کار کلام را به ارزش اصلی خود برسانیم. حدود ۴۰۰ سرود در این جشنواره تا به حال دریافت کرده‌ایم که بیش از نیمی از آن‌ها حرفه‌ای تولید شده‌اند.
فرهنگسرای مهر با هدف ایجاد حس همدلی و مهربانی با کودکان آسیب دیده و نیازمند جامعه درآستانه برپایی جشن کهن ایرانی، مراسم آیینی جشن شب یلدا را ویژه کودکان کار روز سه شنبه بیستم آذرماه در کوره‌های آجرپزی جنوب شهر تهران برگزار می‌کند.
حسین انتظامی تاکید کرد که مردم دلیل فرار برخی از دستگاه‌های اقتصادی از پیوستن به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را می‌دانند.
حسین علیزاده معتقد است که دریافت نشان شهروندی افتخاریِ شیراز برایش بسیار مهمتر و بزرگتر از دریافت نشان شوالیه است.