اخبار كلی
گفته می‌شود در سال گذشته یک مؤسسه آموزشی برای پخش آگهی‌های بازرگانی رقم ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت کرده است تا تبلیغ کلاس‌های کنکور این آموزشگاه از تلویزیون پخش شود.
گفت‌وگوی «جوان» با رئیس مؤسسه ادب‌پژوهی شیعه
طبق آمار ما 85 درصد شعر دوره قاجار مذهبی است، یعنی مفاهیم عاشقانه و درباری و... روی هم 15 درصد است. آمار‌ها عجیب است. آن وقت با وجود این آمار چشمگیر، ما به روزی افتاده‌ایم که داریم تحقیقات ادبی می‌کنیم، نسخ را بررسی می‌کنیم و آخرش ذوق می‌کنیم که یک شعر مربوط به قرن هفتم درباره امام علی (ع) پیدا کردیم
حسن روانشید*
شاید در نظر اول مشکل باشد که نام‌آوران تاریخ ۵۰ سال اخیر ایران را با سلبریتی‌های دهه ۹۰ قیاس کرد، اما می‌توان فارغ از همه فاصله‌های نیم‌قرنی پس از یک بررسی جامع تک‌تک نفرات فرهیخته را در همه زمینه‌ها در کفه‌ای از ترازو نهاد و وزن‌کشی کرد
ساخت عروسک‌های «وُداد» ویژه کودکان اربعینی از سوی گروه فرهنگی عهد در دوران فترت فرهنگی
صنعت اسباب‌بازی در کشور ما بسیار کم‌تجربه و کم‌سواد است؛ یعنی در حوزه اسباب‌بازی بسیار بی‌اطلاع هستیم و تنها می‌توانیم یک کپی ناقص و ضعیف از نمونه‌های خارجی داشته باشیم که آن هم به دلیل پایین بودن کیفیت اصلاً قابل دفاع نیست.
مصطفی کوشکی مدیر تئاتر مستقل:
فرصتی برای دیده شدن یک فیلم بحث‌برانگیز
در روز‌هایی که عربستان سعودی درگیر پرونده قتل جمال خاشقچی است، صحبت‌هایی درباره حضور فیلم «امپراتور جهنم» در جشنواره فیلم مقاومت به گوش می‌رسد؛ فیلمی که به صراحت به نقش سعودی‌ها در تقویت جریان‌های تفکیری و تروریسم در منطقه می‌پردازد.
پاسخ حوزه هنری به بیانیه کانون کارگردانان درباره یک فیلم ضد زن
هر نهادی سیاست‌هایی دارد، ما به این نتیجه رسیدیم که با توجه به موضوعاتی که در فیلم «عرق سرد» مطرح می‌شود و محتوای آن، نمی‌توانیم این فیلم را در اولویت‌های نمایش خود قرار دهیم.
تهیه کننده برنامه جدید آی‌فیلم:
تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «تاریخ و سینما» که قرار است از شبکه تلویزیونی آی‌فیلم روی آنتن برود، گفت: تلاش می‌کنیم در این برنامه به تحریفات تاریخی سینمای غرب پاسخ دهیم.
روایت مدیر روابط عمومی شبکه سه از بی‌اخلاقی در انتشار خبری خلاف واقع
معلوم نیست یک رسانه پرمخاطب به چه منظور برای حمایت از یک مجری پرحاشیه اینگونه اعتبار رسانه ای خود را به حراج می‌گذارد و رسما اعلام می‌کند در انتشار خبر شیطنت کردیم!
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حواشی ایجاد شده در توزیع مجموعه "ممنوعه" در شبکه خانگی اظهار کرد: به دلیل پاره‌ای تردید‌هایی که درباره این مجموعه وجود داشت، قرار شد قسمت‌های بیشتری از این مجموعه تولید و سپس مراحل بعدی آن برای توزیع در شبکه نمایش خانگی طی شود.
ترجمه آثار پرفروش در ایران اوضاع عجیبی دارد،بعضی کتاب ها بیش از۲۰ بار ترجمه شده‌اند اما تیراژ آنها به ۲۰۰ نسخه هم نمی رسد؛چه کسانی از آشفته بازار ترجمه سود می برند؟
بیژن بیرنگ:
بیژن بیرنگ از جمله فارغ‌التحصیلان ادبیات نمایشی است که هرچند سابقه فعالیت هم در سینما و هم برای شبکه نمایش خانگی را دارد اما بیش از هر چیز به واسطه فعالیت‌های تلویزیونی‌اش شناخته می‌شود.